V roce 2003 mi lékaři diagnostikovali lupénku. Jednalo se pouze o oblast lokte. Nepřipadalo mi to moc závažné, proto jsem tomu nevěnoval velkou pozornost a rozhodl jsem se užívat pouze obyčejnou hormonální mast, kterou mi předepsal můj lékař. Bohužel ani po půl roce mast nezabírala a nemoc se dále rozšiřovala.

To mě donutilo k zamyšlení se nad změnou léčby. Nejdříve jsem dával na doporučení lékařů. Používal jsem různé masti, držel diety, podstoupil léčebnou kúru v lázních. Bohužel nic nevedlo ke zlepšení, alespoň nepatrnému. Pomoc jsem hledal i na internetu, kde jsem našel různé přípravky z Ruska nebo USA, které měly pozitivní recenze, ale žádný z nich mi nepomohl.

Další dva roky jsem zkoušel různé léčebné metody, ale žádná nevedla k úplnému vyléčení nebo alespoň výraznému zlepšení. Každé léto se mi lupénka nepatrně zlepšila, ale v zimě došlo opět k jejímu zhoršení. Přestože v létě to nevypadalo tak špatně, styděl jsem se vyjít mezi lidi, a vždy, když jsem se k tomu odhodlal, vzal jsem si raději tričko s dlouhým rukávem, abych lupénku před ostatními schoval. Styděl jsem se za svoji nemoc.

Byl jsem z toho zoufalý. Hledal jsem nějaký „perfektní" přípravek, který by mě lupénky zbavil nadobro, ale žádný takový jsem nenašel. Rozhodl jsem se tedy, že budu používat ten, který mi alespoň trochu pomáhá.

Jednou k nám přišla na návštěvu kamarádka mojí sestry. Zmínila se, že trpí lupénkou na břiše a na zádech. Trochu nesvůj jsem se jí svěřil se svým problémem a doufal, že mi dokáže poradit, jaký přípravek nebo jakou metodu bych k léčbě měl použít. Doporučila mi mast Kartalin-A.

Říkala, že ho zatím používá jen měsíc, ale že je velmi účinný. Ukázala mi místa postižená lupénkou. Lupénka na nich patrná nebyla, místo ní jsem viděl jen tmavší pigmentové skvrny. Žádný z přípravků, které jsem zatím vyzkoušel, takových výsledků nedosáhl.

Poprosil jsem ji, jestli by mi mast mohla sehnat. Přivezla mi ji až ze Sibiře a už po měsíci používání jsem v létě mohl chodit v tričku s krátkým rukávem. Nikdo už na mně nepoznal, že trpím lupénkou. Po třech měsících jsem se zbavil všech jejích projevů. Mast jsem tedy přestal používat, ale asi po roce se projevy lupénky vrátily. Okamžitě jsem mast začal používat znovu a projevy zmizely.

Po vlastních zkušenostech vím, že je tato mast velmi účinná. Z důvodu, že ještě nebyla certifikována v EU a pacienti k ní tak nemají snadný přístup, rozhodl jsem se, že se do tohoto procesu zapojím, abych pomohl lidem, kteří trpí stejnými obtížemi, jakými jsem trpěl já sám.

Osobně jsem navštívil výrobní závod AstroPharma, který mast vyrábí. Byl jsem zde svědkem procesu při sbírání potřebných bylin i při přípravě samotné masti. Byliny se sbírají přímo na loukách na Sibiři, nepěstují se v žádných sklenících v areálu výrobního závodu. Byliny musejí splňovat velké množství kritérií, aby vyhověly všem podmínkám pro udělení certifikátů jakosti. Firma ke sběru využívá pouze speciálně vyškolené zaměstnance. S bylinami se zachází podle metody Michaila Georgievicha Kartalova. Použité byliny a metoda výroby masti Kartalin-A z ní tak činí jeden z nejlepší přípravků na světě pro zmírnění příznaků lupénky a ekzémů.

Profilaktickou mast na lupénku Kartalin-A můžete objednat zde.